www.JerzyWojcik.com

20 grudnia 2008

Czubaszek Maria -pisarka, satyryk

Filed under: mój alfabet — JerzyWojcik @ 18:04
Maria Czubaszek

Maria Czubaszek

Urodziła się w tym samym miesiącu i roku co ja , 11 dni przede mną i chodziliśmy do tej samej klasy „A” w Liceum Batorego w Warszawie. Oficjalnie w szkole nazywała się wówczas Maria Bacz. W klasie naszej były dwie najzdolniejsze polonistki, ostro konkurujące ze sobą w pisaniu pięknych wypracowań . Była to Ala Sadowska i właśnie Marysia.  Pisała rzeczywiście super , chwalona zawsze przez naszego polonistę profesora Jana Cichonia.
Wyróżniła się również spośród innych dziewcząt dojrzałością kobiecą. Na pewno miała największy biust w klasie i pierwsza też przeżyła miłosny romans z  dużo starszym od nas chłopakiem z Czerniakowa, który przesłany został do nas przez  dyrektorkę w celu sprowadzenia go na właściwą drogę.
Marysia studiowała potem na Wydziale Dziennikarstwa i Filologii Angielskiej. Od 1960 roku związała się z Polskim Radiem początkowo z Radio-Reklamą  Programu1, potem z Radiową Trójką. Słynie jako autorka sloganu: Jeśli chcesz mieć radio, to sobie kup. Jest żoną znanego muzyka jazzowego Wojciech Karolaka.
Obecnie jest znaną i popularną pisarką, satyrykiem i autorką tekstów piosenek.
Niestety, nie życzy sobie kontaktów koleżeńskich z naszą klasą, odmawiała zaproszenia na wszystkie nasze klasowe, szkolne spotkania i zjazdy.

Czym starsza tym mniejsze poczucie humoru i głupie , na niskim poziomie występy czołowej celebrytki  w TVN. Oto próbka:  do miernego dziennikarza Kużniara mówi o posłance Beacie Kempie; „Wie pan, ona jest kobietą, więc trochę kultury do niej można. Ale jak nie to po ryju!”.No comment.

Brak komentarzy »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Powered by WordPress