www.JerzyWojcik.com

12 grudnia 2008

Smirnow Andrzej – poseł

Filed under: Uncategorized — JerzyWojcik @ 17:30
Andrzej Smirnow
Andrzej Smirnow

W szkole podstawowej przy ulicy Filtrowej róg Raszyńskiej poznałem Andrzeja poprzez naszą wspólną pierwszą miłość do koleżanki ze starszej klasy, pięknej blondynki o niebieskich oczach – Elżbiecie Zębrzyckiej.  Będąc w szóstej klasie czterech kolegów: Jerzy Wójcik, Wojtek Kręc, Mieczysław Śliwka i właśnie Andrzej Smirnow założyło klub zakochanych miłośników Eli Zębrzyckiej. Była obserwowana non-stop, symbole „EZ” w serduszku były przez nas malowane na ścianach w całej dzielnicy Ochota, pisaliśmy wiersze i układaliśmy piosenki na jej cześć. Wiedzieliśmy o niej wszystko poprzez nasze „wtyczki” w jej klasie i na jej podwórku. Fatalnie zdradzała nas z chłopakiem z Liceum Staszica, przy czym oficjalnie oskarżyła nas do dyrektorki szkoły o zakłócanie jej prywatności. Teraz  nazywało by się to na pewno molestowaniem seksualnym.
Może dlatego Andrzej ukończył później to Liceum Staszica. Studiował  na wydziale elektrycznym Politechniki Warszawskiej, i  pozostał do tej pory w Instytucie Sterowania uzyskując stopień doktora nauk technicznych. Jest wykładowcą na Politechnice Warszawskiej, ale znany jest przede wszystkim z działalności politycznej w Solidarności i w AWS. Był przewodniczącym okręgu Mazowsze Solidarności i potem posłem na sejm z ramienia AWS.
Startował w wyborach do sejmu w 2002 roku i był chyba najbardziej rozplakatowanym kandydatem na ulicach Warszawy.  Niestety, nie został wybrany.

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.

Powered by WordPress