www.JerzyWojcik.com

20 grudnia 2008

Czubaszek Maria -pisarka, satyryk

Filed under: Uncategorized — JerzyWojcik @ 18:04
Maria Czubaszek

Maria Czubaszek

Urodziła się w tym samym miesiącu i roku co ja , 11 dni przede mną i chodziliśmy do tej samej klasy „A” w Liceum Batorego w Warszawie. Oficjalnie w szkole nazywała się wówczas Maria Bacz. W klasie naszej były dwie najzdolniejsze polonistki, ostro konkurujące ze sobą w pisaniu pięknych wypracowań . Była to Ala Sadowska i właśnie Marysia.  Pisała rzeczywiście super , chwalona zawsze przez naszego polonistę profesora Jana Cichonia.
Wyróżniła się również spośród innych dziewcząt dojrzałością kobiecą. Na pewno miała największy biust w klasie i pierwsza też przeżyła miłosny romans z  dużo starszym od nas chłopakiem z Czerniakowa, który przesłany został do nas przez  dyrektorkę w celu sprowadzenia go na właściwą drogę.
Marysia studiowała potem na Wydziale Dziennikarstwa i Filologii Angielskiej. Od 1960 roku związała się z Polskim Radiem początkowo z Radio-Reklamą  Programu1, potem z Radiową Trójką. Słynie jako autorka sloganu: Jeśli chcesz mieć radio, to sobie kup. Jest żoną znanego muzyka jazzowego Wojciech Karolaka.
Obecnie jest znaną i popularną pisarką, satyrykiem i autorką tekstów piosenek.
Niestety, nie życzy sobie kontaktów koleżeńskich z naszą klasą, odmawiała zaproszenia na wszystkie nasze klasowe, szkolne spotkania i zjazdy.

Czym starsza tym mniejsze poczucie humoru i głupie , na niskim poziomie występy czołowej celebrytki  w TVN. Oto próbka:  do miernego dziennikarza Kużniara mówi o posłance Beacie Kempie; „Wie pan, ona jest kobietą, więc trochę kultury do niej można. Ale jak nie to po ryju!”.No comment.

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.

Powered by WordPress